Úvod / Články / Bílé okraje na tvrzeném sklu, neboli Halo efekt. Co s tím?
Způsoby dopravy

doručení CZ/SK Českou poštou

doručení Českou poštou

doručení PPL

 

Užitečné informace

www.comgate.czwww.comgate.cz
Bílé okraje na tvrzeném sklu, neboli Halo efekt. Co s tím?

Bílé okraje na tvrzeném sklu, neboli Halo efekt. Co s tím?

Pokud jste někdy lepili tvrzené sklo na nějaký moderní telefon, určitě jste se setkali s Halo efektem na okrajích sklíčka. Běžně se tomu říká bílé okraje. Někomu to nevadí, jiní to proklínají. Samozřejmě je to nežádoucí, vypadá to divně a budí to dojem, že tvrzené sklo na mobil nepasuje.

Co to vlastně je a proč to vzniká?

Na začátek musíme pochopit, co je tvrzené sklo za materiál. Jedná se o tvrzený polymer, ten je sice velmi tvrdý (obvykle s tvrdostí 9H), ale zároveň křehký a nepoddajný. Sklo lze ohnout, ale jen do určité míry, moc se mu prostě nechce a pokud jej ohnete za mez ohybu, praskne. Tyto vlastnosti je třeba dát do kontextu s tvarem displeje mobilního telefonu.

halo

Čím dál častěji vídáme sférické typy displejů, což jsou displeje, které vystupují z mobilního telefonu a poznáte je tím, že okraje displeje jsou zaoblené. Je to velice příjemné pro ovládání telefonu, ale není to ideální tvar pro instalaci tvrzeného sklíčka. Jde právě o okraje displeje, místa na kterých se Halo efekt objevuje. Jak bylo uvedeno výše, sklo se neohne a už vůbec ne na 1-2mm. Tento efekt není nic jiného než místo, kde už sklíčko díky zakřivení displeje nelepí. Hodně záleží i na rozměru samotného sklíčka, zda způsobí Halo efekt a to, zda dosáhne až k místu, kde se displej začíná zaoblovat. Vše ale určuje tvar displeje, ze zkušeností z nalepení tisíců sklíček hodně záleží na značce telefonu a dokonce i výrobní sérii modelu telefonu. Nejméně se Halo efekt objevuje u značky XIAOMI a APPLE, hůře jsou na tom značky SAMSUNG, HUAWEI, HONOR a SONY.

halo2

 

Lze s tím něco udělat?

Samozřejmě i na to existuje řešení, ale má to své pro a proti. Je třeba zvážit, zda do toho půjdete, protože není pak cesta zpět. Zatím jako jediné řešení co existuje, je bílé okraje něčím vyplnit. Nejjednodušší je na to použít speciální sadu, viz foto. Jedná se o pipetu s olejovou náplní. Jde o bezbarvý olej a ten aplikujete do škvíry na okraji skla, krásně se tam vsákne a pokud počkáte cca 10 minut, Halo efekt zcela vymizí.

pipeta

 

V čem je tedy háček? Problém je to, že olej zůstane stále tekutý a jelikož nežijeme ve stavu beztíže, gravitace olej stále posouvá a on pomalu vytéká. Telefon tak máte stále mírně umaštěn, což se může obtisknout i na oděv a může to způsobit trapas, pokud nosíte mobil v kapse v oblasti hýždí. Pokud Vás inkontinence Vašeho mobilu netrápí, je nutné čas od času olej do okrajů doplnit. Pokud nevlastníte zmiňovanou sadu, lze použít i nějaký jiný olej, nejlépe bezbarvý.

instal

Náš názor?

Denně lepíme na prodejně v Táboře několik skel, u kterých se Halo efekt objevuje. Snažíme se zákazníkům vysvětlit, že to vypadá "blbě" jen, když je mobil zhasnutý. Pokud jej rozsvítíte, jas displeje bílé okraje u skla přesvítí a nejde to vidět. Jak jsme uvedli výše, jakmile se olej tam jednou instaluje, musí se už stále doplňovat, jinak to vypadá nic moc. Je to ale věc každého z Vás, zda opravit či ne. Každý na to má jiný názor a nechceme nic nikomu nutit.

© 2016 MOBILPOUZDRA.CZ - pouzdra a obaly na chytré mobily. Powered by Saxtron Eshop System created by Saxtron Software.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.