Úvod / Články / Magntické pouzdro na mobil je na prd
Způsoby dopravy

doručení CZ/SK Českou poštou

doručení Českou poštou

doručení PPL

 

Užitečné informace

www.comgate.czwww.comgate.cz
Magntické pouzdro na mobil je na prd

Magntické pouzdro na mobil je na prd

Dnes se Vám pokusíme vyrecenzovat jednu z novinek v oblasti pouzder na mobil. Recenzi píši já Michal, určitě mě znáte z e-mailů nebo telefonických hovorů, pokud jste s námi něco někdy řešili, pravděpodobně se mnou :-)

Jelikož nás naši dodavatelé tlačí kupovat samé novinky rozhodli jsme se je vyslyšet. Samozřejmě ne všechno vypadá tak super jak se jeví, takže jsem se rozhodl, že si udělám radost, pořídím si tedy nějaké nové pouzdro a padla volba na magnetické pouzdro. Na internetu mají různé názvy, Magnetic 360, Magneto, Magnetický zázrak atd...

mag1

Jde o hliníkový kryt, který se skládá ze dvou částí, jež u sebe drží magnety. Vzadu je pouzdro průhledné, je tam jakýsi polykarbonát s vysokou tvrdostí proti poškrábání. Instalace probíhá tak, že přední díl odejmete, do zadního vložíte mobil a ten přední jen přiložíte a "cvak", máte pouzdro na mobil. Aby to bylo kompletní, vyrábí se i verze s předním tvrzeným sklem. Ta se na můj Galaxy S8 nedělá (nebo alespoň není v nabídce), to mě ale stejně netrápí, tvrzené sklo na mobilu už mám. Výše uvedený popis zní skvěle. Podobný najdete v popisech u většiny prodejců.

magnetické1

Nyní se ale zaměříme na reálnou zkušnost. Pouzdro k dnešnímu dni nosím asi tři týdny a dnes asi půjde do šuplíku. Proč? To si hned probereme do detailů. Na začátek bych chtěl upozornit, že pouzdro je hliníkové. To není moc dobrý materiál na kryt na mobil. Hliník je sice lehký, ale hodně měkký. Mě naštěstí z rukou věci nepadají, takže ani mobilu se za tu dobu nepoštěstilo potkat chodník zblízka. Pokud by se tak stalo, zůstanou na pouzdře deformace a samozřejmě odřený černý lak. Pravděpodobně dojde vlivem deformace i k nekompatibilitě obou dílů, ale to je jen moje domněnka.

magneticke2

První instalace

Kryt přišel v krásné krabičce. Rozbaleno, chvíli zápaseno s oddělením obou dílů, drží opravdu dobře, magnety jsou silné. Očištění telefonu, aby nedošlo ke kontaminaci, a šup do pouzdra! Na první pokus to nevyšlo, sekla se tlačítka. Koukaje na okraj spodního dílu vidím, že lepenka, která drží boční tlačítka je nalepena křivě. Takže šperháčkem upravuji, a na druhý pokus "cvak". Pouzdro sedí hezky, nikde žádné hranky, oba díly sedí skoro s mikronovou přesností, vůbec nemají tendenci se mezi sebou pohybovat. Jenže po milisekundě zjišťuji, že telefon má v krytu vůli. Zkoumám a usuzuji, že jediné, co by tomu pomohlo, je kus nějaké měkké izololepy na hodní stranu pouzdra, a tím vůli vymezit. Do toho se nepouštím doufajíc, že si to nějak "sedne".

magneticke3

Zkušenosti

Podívám-li se na pouzdro vzadu, je vidět, že zadní výřezy jsou trochu mimo. Foťák působí, že je moc dole, výřez je tedy vyroben výše, než by měl být. Trochu tomu napomáhá vůle, ale ať mobil sklepu na kteroukoliv stranu, foťák stále není uprostřed. S tímto hendikepem se ale žít dá. Vůle v pouzdru je ale otravná, a působí to tak, jako by pouzdro na mobil vůbec nepasovalo. Zadní strana má být otiskuvzdorná, ale jak sami vidíte z fotek, daktyloskop by jásal radostí. Průhledná část je neuvěřitelně upatlaná, ale to byla prakticky po několika hodinách používání. Vyčištění funguje tak hodinu, pak je to stejné. Největší problém je ale prach a nečistoty uvnitř pouzdra. Těch tam je. Pouzdro jsem za celou dobu nerozebíral, ale i tak nechytalo mraky bordelu. Napomáhají tomu zejména podivné otvory na horní a dolní straně pouzdra, které jsou prakticky k ničemu. Dalšími netěsnostmi jsou otvory pro reproduktor a nabíjecí konektor. V kombinaci s vůlí pouzdra se nečistot nikdy nezbavíte. Neumím si představit, jak by to vypadalo u varianty tohoto pouzdra, které je včetně tvrzeného skla. To by se muselo každý den rozebrat a důkladně vyčistit.

magneticke4

Závěr

I když mi rukou projde hodně krytů na mobil, musím říci, že tento typ mě opravdu zklamal. Nechám jej spíše asi na výstavku (poté co jej uvedu do původního čistého stavu). Neumím si ani představit, co by se stalo, kdyby mi mobil upadl na zem. Nikde není žádné tlumení, jen tenká izolepa, která je k ničemu a netlumí vůbec nic. Osobně bych pouzdro nemohl doporučit, není moc povedené, má špatně zvolený materiál a plní se nečistotami.

Samozřejmě to může být pouze model na Galaxy S8, ale spoustu věcí bude platit i pro jiné modely telefonů. Na základě mých zkušeností jsme se rozhodli tento typ pouzdra nezařadit do naší nabídky, takže pokud si magnetické pouzdro opravdu chcete koupit, tak někde jinde.

© 2016 MOBILPOUZDRA.CZ - pouzdra a obaly na chytré mobily. Powered by Saxtron Eshop System created by Saxtron Software.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.