Úvod / Články / Držíme mobil v autě aneb držáky do auta
Způsoby dopravy

doručení CZ/SK Českou poštou

doručení Českou poštou

doručení PPL

 

Užitečné informace

www.comgate.czwww.comgate.cz
Držíme mobil v autě aneb držáky do auta

Držíme mobil v autě aneb držáky do auta

Denně se setkáváme s dotazy na držáky na mobil do auta. Zákazníci chtějí radu, jaký si vybrat aby uměl to a toto.....

Pokusíme se to všechno shrnout do tohoto článku. Na začátek bychom měli říci, že typů a možností je opravdu mnoho a radí se špatně. Hodně záleží na typu auta a je rozdíl, zda chcete držák do mřížky do Oktávky (snu českých rodin) nebo třeba do Mercedesu, který má zcela jiný typ větracích mřížek.

Varování

Hlavně nebuďte za blbce a v autě mobilem netelefonujte. Většina aut má integrované handsfree a když ne, tak lze koupit takovéto přídavné, které funguje výborně.

Hlavně lidi, mějte rozum ať to nevypadá takto (převzato z Pinterest):

blbci

I zákon praví, že ve stíratelné ploše čelního skla nesmí být nic umístěno, ale policie to obvykle neřeší. Občas ale jde vidět takové exoty, kteří si masivní držák s mobilem nalepí přesně před nos a pak samozřejmě přes něj špatně vidí před sebe. Pak to zavání průserem.

Přísavka

Samozřejmě držáky s přísavkou jsou asi nejstabilnější typ, který lze sehnat. Přísavka je silná a pokud nemá držák žádné extrémně dlouhé rameno, mobil se nebimbá a lze na něm za jízdy pohodlně sledovat navigaci.

Vhodný je např. tento:

drzak1

Do mřížky

Nechcete-li si hyzdit přední sklo nějakou obludou, je možnost uchytit držák do mřížky ventilace. V tom ale jisté úskalí, jak bylo naznačeno v úvodu. Není mřížka jako mřížka a v některých držáky špatně drží. Ideální jsou Škodovky, VW a všechny typy s klasickou mřížkou tohoto typu:

skoda

Problém pak jsou např. kulaté ventilační mřížky, do kterých není jak držák uchytit, takže máte smůlu.

Nalepovací

Existují ale držáky nalepovací. Je to celkem šikovné řešení pro všechny, kteří nemají kam mobil uchytit. Jedná se vždy o malou základnu, kterou nalepíte kamsi, kde by Vám vyhovovalo na mobil koukat. Tyto typy držáků jsou obvykle magnetické. Odpadá u nich zbytečné rozevírání čelistí, došlo by asi k odlepení držáku od palubní desky. Důležité je samozřejmě při instalaci takového držáku pečlině odmastit povrch, kam jej lepíte. Jinak držák upadne, samozřejmě za jízdy.

Vypadá to např. takto:

usams

To bylo z uchycení asi vše. Je třeba opravdu při výběru myslet, nespoléhat se jen na "akční cenu", ale představit si, jak to ve Vašem autě bude vypadat.

Superdržáky

Někteří výrobci příslušenství jdou ještě o kus dál a tak se můžete setkat např. s bezdrátovým nabíjením nebo zcela automatickým mechanickým uchycením. Jsou to zatím novinky a samozřejmě i cena je díky integrovaným "gadgetům" vyšší.

Chtěli bychom tímto vyzdvihnout jeden z našich nabízených superdržáků od firmy FORCELL, který jak bezdrátově nabíjí, tak i automaticky chytá mobil. Samozřejmě držák musí mít napájení, takže při umístění je nutné myslet na to, že Vám k němu povede kabel.

forcell

Pokud máte mobil, který lze bezdrátově nabíjet, je to pro Vás jasná volba. I my ve služebním autě jeden takový používáme a nemůžeme si jej vynachválit.

Závěr

Co tedy na závěr? Asi nic, spíš nebuďte za blbce a při výběru myslete. Dostat pokutu se dá přežít, ale někoho zranit kvůli mobilu za volantem už není sranda.

© 2016 MOBILPOUZDRA.CZ - pouzdra a obaly na chytré mobily. Powered by Saxtron Eshop System created by Saxtron Software.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.