- Štítky blogu
- tvrzené sklo
- mobil
- lepení skla
- temperované sklo
- kryt na mobil
- kryty na mobil
- android
- aliexpress
- obal
- clo
- uv sklo
- pošta
- uv glass
- 5d sklo
- odstranit
- příslušenství
- pouzdro
- wish
- výběr
- odolný kryt
- kryt s fotkou
- typ telefonu
- kapsička na mobil
- univerzální pouzdro
- ztracený
- obal na mobil z vlastní fotky
- pružné sklo
- iphone
- 9H
- 9h
- držák do auta
- magnetický držák
- indukční nabíjení
- magnetické pouzdro na mobil
- super kryty na mobil
- nefunkční
- odolnost skla
- sklíčko
- 7h
- rady
- mobily
- halo efekt
- mobilpouzdra
- objektiv
- focení mobilem
- apexel
- hybridní
- lepení
- aktualizace
Potřebujete poradit?
Ztratili jste mobil? Kde je můj mobil? Víme jak jej najít
Asi to zná každý z nás, marně saháme po kapse, do míst, kde máme svůj telefon, ale ouha, on tam není, takže ve Vás zatrne. Kde je můj mobil? Neztratil jsem jej? To jsou otázky, které Vám probliknou hlavou během prvních milisekund.
Obvykle se mobil najde někde položený, v jiné kapse. Stačí jej prozvonit, on se ozve. Ale co když ne?
Opravdu jej nemůžu najít, kde je můj mobil?
Zde se dostáváme do situace, kdy selhali obvyklé hledací metody, jako prozvonění. V tomto okamžiku je moudré, nechat mobil dlouho zvonit. Pokud je opravdu jen někde zapomenutý, najde se někdo, kdo jej zvedne a přijme. Je ovšem nutné myslet i na to, že ne každý je poctivý nálezce, ale to Vy neovlivníte.
U většiny případů se mobil najde na pro nás obvyklých místech. V zaměstnání, v autě, nebo třeba u kamaráda, to je ta lepší varianta.
Jenže, co když opravdu nikde není?
Teď jsme si jistí, že mobil je opravdu někde ztracený. Takže nás napadá "že já vůl jsem si nenainstaloval do mobilu nějakou vyhledávací appku". Jenže ono to není tak zcela pravda. Teď se zaměříme na majitele telefonů se systémem android. Těch je mezi lidmi nejvíce.
Android je výrobek Googlu a Google, jak všichni ví, nás sleduje. Pro někoho je to noční můra, ale my to nyní využijeme jako velkou výhodu. Pro to, aby se dal mobil vyhledat pomocí googlu je třeba splnit pár podmínek:
- telefonu musí být zapnutý
- telefon má nainstalovaný systém Android
- telefon má přístup k internetu
- telefon je tam, kdy je GPS signál
- služby Googlu musí být defaultně nastaveny (google musí mít povolení zjišťovat polohu)
- v hledaném mobilu musíte být přihlášený svým Google účtem
Už jej hledáme
Nyní musíte vzít do ruky nějaké zařízení, které má v sobě nainstalovaný prohlížeč Google Chrome. Přes to vlak nejede. Lze použít nějaký mobily, tablet, nebo počítač, ale tento prohlížeč je podmínkou. Kdo jej nemá, lze stáhnout zde. Takže, jdeme na to:
- Spusťte prohlížeč Google Chrome
- Do vyhledávacího políčka napíšte "Find My Phone"
- Vyhledávač Vám nabídne několik odpovědí, Vy klikněte na
Find My Device - Google
- Následně bude vyzvání k přihlášení do účtu Google
- Přihlašte se svými údaji, ty musí být shodné s údaji hledaného telefonu
- V tomto okamžiku se dostáváte na mapu, kde vidíte polohu svého mobilu s určitou přesností
Tak jej tedy máme
Pozici mobilu máme, ale co s tím? V levém menu máme několik možností, jak telefon ovládat:
- Můžeme aktivovat zvonění
- Můžeme telefon zamknout s informační zprávou
- Můžeme obsah telefonu vymazat
Jak s těmito možnostmi naložit, to necháme na Vás. Je třeba si ale uvědomit, že pokud telefon vymažete, už přijdete o možnost jej opět vyhledat, ale na druhou stranu "nový majitel" se nedostane k Vašim údajům, jako je přístup do e-mailové schránky, přístup do banky, rychlé platby kartou a podobně.
Zde je videonávod:
Ale co když se přece jenom nenajde?
Výše popsaná metoda má svoje ústalí. Tou nejjednodušší je to, že "nový nálezce" mobil prostě vypne. Pokud je mobil vyplý, máte prostě smůlu. Ti gauneři co si myslí, že mají "pod čepicí", by z mobilu vyhodili sim kartu, mobil by zformátovali a šup s ním do zastavárny, nebo vyšmelit s kamarády za něco do žíly. Jenže i to má svá ústalí. Jak asi i ti méně vzdělaní ví, každý mobil má svoje výrobní číslo, tedy IMEI. Je neměnné, i když se změnit dá, ale je to poměrně náročné, pro běžného smrtelníka to prostě nejde.
Každá přihlášená SIM karta odesílá svůj identifikátor vč. IMEI do sítě mobilního operátora (zjednodušeně popsáno). Takže operátor ví, ze kterého mobilu voláte. A že ten samý mobil používala před měsícem Máňa, a teď jej máte Vy.
Takže jej nahlásit?
V tuto chvíli Vám nezbývá nic jiného, než se obrátit na Policii ČR. K tomu budete potřebovat znát IMEI číslo mobilního telefonu. Je nutné mobil nahlásit jako ukradený s tím, že naposledy jste jej měl v kapse na zastávce MHD na nádraží a po vystoupení z autobusu č.10 u polikliniky už v kapse nebyl (historka je smyšlená, ale věrohodná).
Nyní Vám nezbývá než čekat, zda za pár měsíců se mobil někde objeví s nějakou simkou. Pro Policii je toto poměrně lehký úkon, na kterém si můžou nahonit čárky.