Jak správně nalepit ochranné sklo na mobil
🔔 Doprava od 65 Kč a od 700 Kč je zdarma 🔔
👍 Možnost vrácení zboží do 30 dnů 👍
Logo
Potřebujete poradit?
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Tipy a triky
  3. Jak správně nalepit sklo na displej mobilu
28.07.2020

Jak správně nalepit sklo na displej mobilu

Úvod

Na základě častých dotazů a telefonických rad naších zákazníků i těch, kteří si zboží kupují jinde, jsem se rozhodli zveřejnit vyčerpávající návod o tom, jak se lepí tvrzená skla na displeje mobilních telefonů.

Jako odborná osoba, které k tomu má co nejvíce co říci je náš kolega Michal. Pokud jste si u nás na prodejně nechali lepit sklíčko, lepil jej on. Kromě toho , že se snaží být vtipný (někdy až moc), už nalepil za ty roky více než tisícovku sklíček na displeje všelijakých mobilních telefonů. Nevíme, zda někdo takový s takovou praxí na světě existuje, ale je v tom dobrý.

Nalepení tvrzeného skla není zase taková věda, jak si všichni myslí. My jej na naší prodejně zatím lepíme pro naše zákazníky zdarma. Taková dřina to zase není, abychom si za to museli něco účtovat.

Takže co k tomu potřebujeme?

  • mobilní telefon
  • na něj padnoucí tvrzené sklo
  • čistící sadu (obvykle ji obdržíme se sklem, ale lze nahradit)
  • klid a pohodu v duši
  • dostatečné osvětlení
  • hlavně čas a nechvátat

 

Příprava před lepením

Před tím, než se vůbec do něčeho pustíme, najdeme si klidné místo kde se k tomu můžeme posadit. Pro nalepení je nejlepší koupelna po sprše, je v ní vlhko a minimum prachu, který nám lepení komplikuje. Koupelna ale není nutná, stačí někde místo u stolu, kde je dost prostoru na to, aby se dalo se vším manipulovat. Tvrzené sklo nejdříve pořádně prohlédneme, zda na něm není žádná vada, prasklina atd. (škrábance jsou obvykle jen na krycí folii). Sklo si na displej mobilu přiložíme, nesmíte zapomenout, že krycí folie se dává dolů na displej, jinak budete mít sklíčko přiloženo zrcadlově obráceně. Toto je důležitý krok. Dostanete tak představu, jak bude sklíčko umístěno na displeji. Zatím s ním můžete posouvat po displeji a zjistit ideální pozici. Tento krok nejde u 5D sklíček, která jsou umístěná na bílé podložce, z té v tomto kroku nelze sejmout.

Vyčistit displej, to je základ

Máme-li představu o tom, jak bude sklo umístěno na displeji. Je na čase displej vyčistit. Pokud na něm je staré sklo, sloupnout a zlikvidovat. To samé se týká i různých folií, i těch z výroby. V žádném případě nelepte sklo na žádnou fólii, která na displeji je !!! Sklo patří pouze na holý displej. Na jeho vyčištění slouží čistící sada. Obvykle se jedná o dvojici čistících ubrousků. Jeden je vlhký napuštěný alkoholem a druhý suchý, na vyleštění. Nejdříve použijeme vlhký, pořádně displej vyčistíme o různých zbytků lepidel, prachu, otisků. Zde je vhodné použít odraz světla z displeje a pečlivě to zkontrolovat. V tuto chvíli si k ruce připravte tvrzené sklo, bude to pak rychlovka. Druhým suchým hadříkem vyleštěte displej do sucha a čista. Nesmí na něm být jediné zrníčko prachu. Dobře se to píše, ale hůře dělá. Zde nesmíte opravdu chvátat, klidně si na to dejte několik minut, stačí jen lehce hadříkem po displeji přejíždět a likvidovat drobná zrníčka prachu.

Jdeme lepit sklíčko

Pokud se dostanete do okamžiku, kdy je displej bez jediné nečistoty, je na čase použít sklo, které máte už při ruce, jak jsem na to upozornil před chvílí. Sklo jednou rukou chyťte mezi palec a ukazováček (prostředníček) za delší hrany a druhou rukou sloupněte krycí fólii. Sklo držte tak, aby po odlepení fólie lepící část sklíčka mířila dolů na displej telefonu. Tímto snížíte možnost nachytání na lepící vrstvu zbytečný prach.

Nyní je na čase sklíčko přiložit rychle k displeji, ale pozor, ne hned lepit. Mám na to speciální trik. Sklo je třeba položit jen na jednu s krátkých stran a druhou rukou jej přidržujeme těsně nad displejem. V této pozici jde se sklíčkem hýbat, ale nechytá prach z okolního prostředí. Je načase sklíčko ustavit. Pokud si pamatujete pár minut zpět, víte, jaká byla ideální pozice skla na displeji. Podle toho sklo ustavte a pokud jste si jisti, můžete jej položit celou plochou na displej. Pokud se sklo nepřicune, lehce mu pomůžeme prstem, ale vždy od středu do krajů, aby nevznikaly zbytečné bubliny.

Něco se pokazilo

Zde můžou nastat dva stavy. Buď pod sklíčkem nejsou žádné nečistoty a můžeme jej dohladit (bude popsáno později) a nebo se tam přece jenom nějaký ten prach dostal a udělá nepříjemnou bublinu, v jejím středu je právě to zrníčko prachu. Nebuďte z toho nešťastní, je to běžné. I já, který se už něco nalepil, mám jen 50% úspěšnost bezkazových lepení. Prach je všude a skoro vždy si najde cestu jak Vám znepříjemnit lepení skla. Lze to samozřejmě opravit. V sadě u skel, jsou takové lepící štítky, značeny jako "dust-absorber". Slouží k odstraňování zbytků prachu zpod sklíček. Není-li toto k dispozici, použijte kus lepícího papíru, ideální proužek o šířce 1cm, délka 5cm. Lze použít i lepící štítek z odstraněné ochranné fólie u skla. Jak tedy na to?

Opravujeme chyby a finišujeme

Připravte si štítek, odlepte a otočte jej lepící vrstvou k sobě. Druhou rukou je třeba nadzvednout sklíčko - ne jej celé odlepit!!! Nehtem se opatrně dostaňte v rohu pod něj a nadzvedávejte - ale opatrně a pomalu, aby skle neprasklo. Až se dostanete k částečce prachu, zůstane nalepená zespoda skla. Na řadu přichází lepící štítek. Dostaňte se až k zrníčku a nechte štítek v tomto místě přicucnout na sklo. Občas pomáhá i zezhora na sklo zatlačit, aby se štítek na sklo přilepil. Opatrně jej strhněte a sklo můžete zase dolepit. Zrníčko najdete na lepícím štítku a pod displejem už nestraší. Samozřejmě odlepením skla vzniká riziko vniknutí dalšího prachu pod sklo, ale lze jej stejným způsobem odstranit. Někdy je to boj, ale je třeba si na to udělat čas a nevzdávat to.

Na řadě je vyhlazení bublinek. Na to doporučím roh kreditní karty. Většina bublinek jde skoro sama. Nesnažte se o jejich vyhnání na kraj, moc to nefunguje. Lepší je bublinku rozehnat po okolí a nebo ji prostě umačkat. Některé telefony mají na displejích nerovnosti, zde je to válka Vaší trpělivosti s bublinkami. Ne a ne je umačkat. Chce to ale trpělivost, každá se poddá.

Sklo bude zcela lepit až pod cca 24 hodinách, takže na něj po tuto dobu buďte hodní a kdyby se přece jenom nějaká bublinka objevila, tak ji umačkejte.

Závěr

Pokud jste se dostali až sem, jste připraveni na to se do toho pustit. Jak jsem uvedl už výše, není to věda. Je třeba se pouze nebát a pustit se do toho s odvahou.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nechte se inspirovat a odebírejte náš newsletter.
Můžete se kdykoli odhlásit.

3mk - prémiová tvrzená skla na mobilyFIXED - český výrobce příslušenství pro mobilyCELLULARLINE - značkové příslušenství na mobilyHoco logoSWISSTENbaseus - luxusní příslušenství pro mobily | nabíječky | kabely | sluchátkaTactical Logoblueo - prémiová skla Mr. Monkeyforcell - špičkové kryty na mobil | nabíječky a držáky na mobilnillkin - prémové kryty a tvrzená skla na mobilremax - prémiové nabíječky, power banky a kabely

Potřebujete poradit?

"Nevíte si rady s výběrem? Chcete se na něco zeptat? Celý náš tým je tu pro Vás a rádi zodpovíme Vaše dotazy. "

emailinfo@mobilpouzdra.cz
phone734 594 825
Ingrid

Ingrid
manažerka a specialistka prodeje

Cena dopravy
Typ dopravyplatba předemdobírkou
Balíkovna - CZ65 Kč104 Kč
Balík do ruky - CZ85 Kč120 Kč
Osobnězdarma----
Adresa prodejny

MobilPouzdra.cz
Smetanova 713
390 02 Tábor

Map
 
Kontakty
MobilPouzdra.cz
Michal
Michal
Mobilpouzdra.cz 2022
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz