Jak poznat napíchnutý mobil?
🔔 Doprava od 65 Kč a od 700 Kč je zdarma 🔔
👍 Možnost vrácení zboží do 30 dnů 👍
Logo
Potřebujete poradit?
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog o mobilech
  3. Jak poznat napíchnutý mobil?
04.10.2022

Jak poznat napíchnutý mobil?

Přátelé, pokud jste se dostali až k tomuto článku, řešíte u sebe, nebo někoho jiného odposlech mobilního telefonu. Vaše osobní stíha Vám nedá spát a Vy máte pocit, že někdo ví, co by vědět neměl. Asi bychom si odposlouchávání, tedy lidově "napíchnutí" mobilního telefonu měli nějakým způsobem rozdělit a to na soukromé a státní. Mezi těmito dvěma způsoby je zásadní rozdíl, zejména legislativní, tak i technický a povíme si i jak se tomu lze bránit.

Soukromý odposlech mobilního telefonu

To je situace, která může nastat v případě, že pracujete např. v nějaké firmě a někdo z konkurence by rád věděl, co se na poradách představenstva řeší, což můžou být pro konkurenční firmu existenčně důležité. Stejný případ může nastat dokonce i od Vašich blízkých z rodiny. Nejlepší případ je např. nevěra. Druhá polovička si chce zjistit, kam chodíte, s kým telefonujete. Abychom to upřesnili, tento typ odposlechu je nelegální. Pokud se na to přijde, hrozí za to až vězení.

Technicky "napíchnout" takový mobil může zařídit nějaký jednoduchá appka, o který odposlouchávaný nemusí vědět. Zde je třeba být na pozoru, co do mobilu instalujete. Jak si toto ověřit, na to je celá řada návodů, ale existují o různé obaly na mobilní telefony, které jakýkoliv přenos dat z mobilu zablokují. O tom ale více až později.

To, že Vás někdo odposlouchává samozřejmě poznáte na základě využití dat a baterie Vašeho telefonu. Pokud tedy máte co skrývat, je dobré si to čas od času zkontrolovat.

Státní odposlech mobilního telefonu

Zde se dostáváme do poměrně technicky náročného odvětví. Pokud se stát (např. policie) rozhodne Vám napíchnout mobil, je to zcela legální. Souhlas k tomu udělí soud a Vy samozřejmě o tom nemáte ani tušení. Je úplně jedno, zda máte mobil s Androidem nebo iPhone. Pro to jak to celé technicky funguje je dobré si přečíst článek na webu d-fens část 1, část 2 a část 3

To, že Vás stát odposlouchává absolutně nepoznáte. Ale pokud nemáte čisté svědomí, je důležité se v okolí mobilního telefonu chovat tak, abyste neřekli nic, co nesmí nikdo jiný slyšet. 

Telefon zvuk nepřenáší jen během hovoru, ale i když jej máte v kapse a dokonce nemusí být ani zapnutý. Mobil poslouchá stále.

Už víte, proč má někdo rád první generaci mobilních telefonů? Ano, ty lze odposlouchávat jen během hovoru. Proto takové mobily lze dnes ještě sehnat a lze s nimi i telefonovat, ale neužijete si novodobých vymožeností, jako třeba internet v mobilu. 

Jak poznáte, že Vás někdo odposlouchává?

Šance, že zjistíte, že Vás někdo odposlouchává je opravdu minimální. V rodinném prostředí se to pravděpodobně dozvíte brzy, ale pokud jde o státní odposlechy, první znamení bývá předvolání k podání vysvětlení, lidově řečeno výslech.

Minimalizujte šance

V první řadě kontrolujte, co máte v mobilu nainstalováno. Pokud se Vám objeví appka, o které nic nevíte, odinstalujte ji. I tento krok Vám může zachránit budoucnost firmy nebo třeba manželství. Další a hlavní radou je, abyste žili život v mezích zákona a dobrých mravů. Chce-li Vás někdo odposlouchávat, ať si odposlouchává, Vy nic špatného neděláte. Ať stráví čas poslechem tlachání a Vaší dovolené, nákupech, řešení rodinných vztahů a podobně (1). Pokud neprodáváte drogy, může Vám to být celkem jedno. I když je to nepříjemné, protože se "někdo" může dozvědět soukromé a intimní detaily Vašeho života.

Jste-li veřejně známá osoba, vždy berte v úvahu, že Vás někdo může poslouchat, neříkejte nic, co není pro cizí uši. Je-li třeba něco probrat, mobil nechte někde daleko od rozhovoru, třeba zavřený v autě.

Kapsička, která zamezí odposlechům

Abychom také doporučili něco, co opravdu funguje, tak v naší nabídce existují kapsičky, která zcela blokují veškerý elektromagnetický signál. Vložíte do ní mobil a jste tak zcela anonymní. Mobil se odpojí od veškerých sítí a Vy máte klid. Zároveň ale musíte přijmout fakt, že se Vám nikdo nedovolá.

(1) odposlechy jsou analyzovány strojově, pomocí umělé inteligence, jsou pouze hledána klíčová slova, zbytkem se nikdo nezabývá

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nechte se inspirovat a odebírejte náš newsletter.
Můžete se kdykoli odhlásit.

3mk - prémiová tvrzená skla na mobilyFIXED - český výrobce příslušenství pro mobilyCELLULARLINE - značkové příslušenství na mobilyHoco logoSWISSTENbaseus - luxusní příslušenství pro mobily | nabíječky | kabely | sluchátkaTactical Logoblueo - prémiová skla Mr. Monkeyforcell - špičkové kryty na mobil | nabíječky a držáky na mobilnillkin - prémové kryty a tvrzená skla na mobilremax - prémiové nabíječky, power banky a kabely

Potřebujete poradit?

"Nevíte si rady s výběrem? Chcete se na něco zeptat? Celý náš tým je tu pro Vás a rádi zodpovíme Vaše dotazy. "

emailinfo@mobilpouzdra.cz
phone734 594 825
Ingrid

Ingrid
manažerka a specialistka prodeje

Cena dopravy
Typ dopravyplatba předemdobírkou
Balíkovna - CZ65 Kč104 Kč
Balík do ruky - CZ85 Kč120 Kč
Osobnězdarma----
Adresa prodejny

MobilPouzdra.cz
Smetanova 713
390 02 Tábor

Map
 
Kontakty
MobilPouzdra.cz
Michal
Michal
Mobilpouzdra.cz 2022
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz