Jak udělat ze starého telefonu nový? Super návod
🔔 Doprava od 65 Kč a od 700 Kč je zdarma 🔔
👍 Možnost vrácení zboží do 30 dnů 👍
Logo
Potřebujete poradit?
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Tipy a triky
  3. Jak udělat ze starého telefonu nový? Super návod
04.04.2021
Komentáře (0)

Jak udělat ze starého telefonu nový? Super návod

Je možné, že patříte k těm, co mají rádi stále něco nového. Pokud chcete nové auto, či partnera, na to jsou jiné weby. My se budeme nyní bavit hlavně o mobilech. Takový nový mobil, je finanční investice. Dnes se takový mobil dá pořídit od 2.000 Kč, ale také i za 50.000 Kč. To jaký si chcete pořídit je na Vás a hlavně na možnostech Vaší (nebo cizí) šrajtofle.

My se ale budeme bavit o situaci, kdy je Váš mobil už okoukaný, ale nemáte na nový, nebo se Vám nechce nový kupovat, protože tento starý ještě nepatří do šrotu. Takže co s takovým "starým" mobilem aby byl z něj zase elegán?

1. Vyčistíme jej

Mobil je věc, kterou denně držíme v ruce furt. Někdo hodinu denně, někdo od rána do rána (zde doporučíme odbornou pomoc psychologa). Tím pádem se mobil neustále špiní. Má různé záhyby, otvory kde se neustále hromadí prach, nečistoty a mastnota. Pokud navíc používáte kryt, pod ním najdete doslova poklady. Taková žloutenka nebo Covid na telefonu, ty umí napáchat škod.

Takže mobil musíme vyčistit. Sundejte z něj kryt a pokud máte prasklé tvrzené sklo, sloupněte i to, je už k ničemu. Na čištění doporučujeme použít něco, co neleptá plasty. Ideální je čistič na LCD, ale lze použít i třeba líh, francovku nebo i vodku (tu pak můžete dopít). Nikdy na mobil žádné čistidlo nestříkáme. Čistidlo vždy patří na nějaký hadřík, vatový tampónek nebo ubrousek. Celý mobil tak pěkně do detailu vyčistíme. Na drobné škvírky můžete použít uchošťouch, lze s ním vyčistit i nabíjecí konektor. Pokud máte ještě odnímatelný kryt baterie, demontujte jej a dosedací plochy také očistěte, tím budete mít i čistou mezeru mezi krytem baterie a telefonem.

Pokud má mobil drobné škvíry mezi díly. Vezměte si párátko, špejli nebo sirku a nožíkem si ji seřízněte do špičky. Špičkou pak můžete tyto škvírky projet a vyčistit. Jinak se tam nedostanete a budete překvapeni, kolik je tam špíny.

2. Nový kryt a ochranné sklo

Pokud jste v předchozím kroku odlepili poničené sklo, chce to jej nahradit. Z toho co je na trhu doporučíme flexibilní sklo, u nás najdete prémiová skla typu FlexibleGlass od 3MK. Je to typ skla, které je měkčí a díky tomu nikdy nepopraská. Olámaných krajů u ochranného sklíčka jste si do teď užili přece dost. Pokud máte displej telefonu už poškrábaný, ochranné sklo Vám drobné škrábanečky zahladí. Poškrábaný displej po instalaci ochranného skla vypadá o dost lépe než bez něj.

Ale samozřejmě to chce i nový kryt. Jinak by mobil vypadat furt stejně a počáteční plán udělat ze starého mobilu zcela nový by pak neměl smysl. O tom, jaké jsou typy krytů a pouzder, o tom se tu nebudeme rozepisovat, ale mrkněte buď na náš návod, nebo rovnou do e-shopu, kde se doklikáte až na svůj mobil.

Jak vypadá mobil bez krytu a s krytem se můžete podívat zde:

kryt

kryt

3. Jdeme formátovat

Vizuální stránku mobilu už máme vyřešenou, ale chce to také udělat změny uvnitř mobilu. Nejjednodušší je mobil tzv. zformátovat, neboli zcela vymazat. Ale pozor, má to svá úskalí, takže je třeba se na to připravit.

Všechna svá data si zazálohujte. Co jde, přesuňte na paměťovou kartu, popř. kabelem do počítače. Zejména jsou to fotky, ty nijak nenahradíte. Pro zálohu telefonních kontaktů doporučujeme zálohování k Vašemu Google účtu, nikdy o ně nepřijdete. Po zazálohování raději paměťovou kartu z mobilu fyzicky vyjměte, je to jistější.

Pro mobil, je nejlepší udělat tzv. tvrdý reset. Tím se mobil dostane do stavu, ve které jste jej vybalili z krabice.

Telefon vypněte. Nyní je třeba držet několik vteřin kombinaci tlačítek na telefonu. Záměrně neuvádíme kterých, protože jednotlivá zařízení mají kombinace různé. Ovykle přidržíte některé tlačítko hlasitosti a následně přidáte ON/OFF tlačítko. Buď si můžete návod pro svůj mobil vyhledat na internetu, nebo to prostě budete zkoušet, ono těch kombinací zase tolik není.

Nyní se dostanete do skrytého bootovacího menu. Zde pozor, nefunguje dotykový displej, takže menu ovládáte pomocí tlačítek. Nás zajímá pouze položka WIPE DATA. Vybereme a potvrdíme. Stává se, že po vymazání dat, zůstanete v menu, tak zde vyberte REBOOT, čím mobil restartujete. Načítání bude trvat dlouho, ale po nasartování proveďte tento formát ještě jednou, je tak jistota, že vymazání proběhne dokonale.

Zde je videonávod:

4. Nové nastavení

Telefon máme nyní v továrním nastavení. Takže je nutné se přihlásit ke svému google účtu. Zde pozor na následnou synchronizaci. Defaultně je nastaveno, že se zpětně nainstalují všechy aplikace. Na to pozor, buď si ze seznamu vybrat jen ty co aktuálně používáte, nebo nedávejte žádné a potřebné aplikace si nainstalujte později ručně. Jinak by se telefon opět zaplnil spousty nesmyslů a zbytečně by byl zpomalený.

Ještě doporučujeme nastavit nové téma, vyzvánění, fotku pozadí a máte nový mobil. Pokud někomu z rodiny takový mobil ukážete s vysvětlením, že je nový, uvěří tomu. Váš mobil je totiž opravdu nový.

Máte jště nějaké nový tipy? Podělte se s nimi v diskuzi......

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nechte se inspirovat a odebírejte náš newsletter.
Můžete se kdykoli odhlásit.

3mk - prémiová tvrzená skla na mobilyFIXED - český výrobce příslušenství pro mobilyCELLULARLINE - značkové příslušenství na mobilyHoco logoSWISSTENbaseus - luxusní příslušenství pro mobily | nabíječky | kabely | sluchátkaTactical Logoblueo - prémiová skla Mr. Monkeyforcell - špičkové kryty na mobil | nabíječky a držáky na mobilnillkin - prémové kryty a tvrzená skla na mobilremax - prémiové nabíječky, power banky a kabely

Potřebujete poradit?

"Nevíte si rady s výběrem? Chcete se na něco zeptat? Celý náš tým je tu pro Vás a rádi zodpovíme Vaše dotazy. "

emailinfo@mobilpouzdra.cz
phone734 594 825
Ingrid

Ingrid
manažerka a specialistka prodeje

Cena dopravy
Typ dopravyplatba předemdobírkou
Balíkovna - CZ65 Kč104 Kč
Balík do ruky - CZ85 Kč120 Kč
Osobnězdarma----
Adresa prodejny

MobilPouzdra.cz
Smetanova 713
390 02 Tábor

Map
 
Kontakty
MobilPouzdra.cz
Michal
Michal
Mobilpouzdra.cz 2022
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz